Vodná nádrž Striebornica

Články

Úpätie Považského Inovca skrýva vo svojom lone prekrásny rybník napájaný horským potôčikom. Toto miesto sa od nepamäti volá Striebornica. Príjazd k vodnej nádrži je po asfaltovej spevnenej ceste s možnosťou parkovania priamo na brehu. Šesťhektárová vodná nádrž sa nachádza za obcou Moravany, asi 5 km od Piešťan. Poskytuje nadštandartné možnosti športového rybolovu s vysokou pravdepodobnosťou kapitálnych úlovkov pstruhov dúhových a kaprov. Pravidelným dosadzovaním je udržiavaný nadštandartný počet úlovkov. Brehy vodnej nádrže sú udržiavané a sú vhodné aj na muškárenie.

privlace

Predaj povoleniek je zabezpečený priamo na recepcii hotela Striebornica nachádzajúceho sa na brehu nádrže. Denná povolenka stojí 300,- Sk a je s možnosťou ponechania si úlovku (4 ks pstruha). Aj napriek tomu, že sa jedná o súkromnú nádrž, je nutné pri love dodržiavať určité pravidlá. Pri prívlači a muškárení sa používajú háčiky bez protihrotov a ryby (pstruhy a sivone) nad 45 cm sa púšťajú naspäť do vody.

Už tradične sa vodná nádrž Striebornica stala miestom konania rybárskych pretekov, či už v prívlači alebo muškárení. Tieto preteky sa tešia čoraz väčšej obľube a záujmu širokej rybárskej verejnosti.

privlace
Hotel Striebornica

Hotel Striebornica poskytuje možnosti komfortného ubytovania s výbornou kuchyňou a ostatnými doplnkovými službami (sauna, perlička, ...). Preto je Striebornica vhodná aj na niekoľkodňovú rybačku s celou rodinou. Vie Vám vďaka svojej jedinečnej polohe s blízkosťou kúpeľného mesta Piešťany a atraktivite tohto mikroregiónu poskytnúť všetko to, čo hľadáte.

Kontakt:
Ing. Juraj Mrázik – 0905 / 623 986
Hotel Striebornica – 033 / 286 1070
www.striebornica.com

privlace

privlace

privlace

privlace
Copyright (c) Klub prívlače 2005 - 2010
Použitie príspevkov a fotografií je možné len so súhlasom autora!

webdesign: ...::: dveBe :::... (2005)