Salmo 2009

Články

Poľský výrobca voblerov Salmo nepôsobí na trhu ešte príliš dlho, no medzi rybármi na celom svete si za tých pár rokov stihol vybudovať už zvučné meno. Obrovské množstvá voblerov Salmo sa predávajú v USA, kde ich popularita z roka na rok prudko stúpa. Aj tento rok pripravilo Salmo pre priaznivcov prívlače niekoľko noviniek.

Pre budúcu sezónu sa nejedná o novinky zásadné a prevratné, ide skôr o niekoľko kozmetických úprav a rozšírenie niektorých osvedčených modelových radov. Obľúbený Executor bude od budúceho roka dostupný v dvoch nových farbách RBT a RD aj v plytko aj v hlboko potápavej verzii. Salmo je známe svojím verným napodobením skutočných rýb a tieto dve nové farby sú toho jasným dôkazom.

privlace
Salmo Executor vo farbe RBT
privlace
Salmo Executor vo farbe RD

Ďalšou novou farbou, ktorá bude dostupná na modeloch Bullhead a Minnow je CYP. Podobné farby sú u rybárov stále obľúbené a kombináciou týchto farieb pri zhoršených svetelných podmienkach nikdy nič nepokazíte. Táto „ohnivejšia“ verzia ostrieža určite nájde uplatnenie aj v našich vodách.

privlace
Nová farba CYP na modeloch Salmo Minnow a Salmo Bullhead

Špeciálny boleňový vobler z dielne Salma s názvom Thrill bude možné kúpiť od budúceho roka aj novej dĺžke 9 cm. Doteraz vyrábaný model s dĺžkou 7 cm bol predsa len v niektorých situáciach malý a útočili na neho aj menšie ryby. S novou väčšou veľkosťou bude lov predsa len o niečo selektívnejší a bude možné čiastočne eliminovať zábery od malých boleňov. Dĺžka nástrahy 9 cm bude na väčšie ryby optimálna a na zahodenie nebude ani jeho hmotnosť 22 g, ktorá umožní dosiahnuť aj k ďaleko loviacim rybám. Bude dostupný vo všetkých troch doteraz používaných farbách pre modelový rad Thrill. Táto veľkosť poteší určite aj u nás mnohých rybárov špecializujúcich sa na lov boleňov, pretože Thrill patrí už aj u nás medzi často používané nástrahy na boleňov.

privlace
Salmo Thrill v dĺžke 9 cm

Rastúci záujem zo strany rybárov o lov s hladinovými nástrahami v posledných rokoch núti výrobcov zaoberať sa aj týmto typom nástrah a tak dva osvedčené typy od Salma uzrú svetlo sveta v novom kabáte.

privlace
Salmo Pop vo farbe YPH
privlace
Salmo Rover vo farbe HP
Copyright (c) Klub prívlače 2005 - 2010
Použitie príspevkov a fotografií je možné len so súhlasom autora!

webdesign: ...::: dveBe :::... (2005)