Výroba ochranného tubusu na rybárske pruty.

Články

Po nie dobrých skúsenostiach s prepravou rybárskych prutov som sa rozhodol ich chrániť. Je nutné vedieť dĺžku prútu a šírku v najširšej časti, t.j. v mieste, kde je najväčšie očko. Pri výrobe tohoto konkrétneho tubusu som nameral 40 mm (je to malý prútik 1,8 m do 5 g). Kúpil som plastovú vodovodnú odpadovú trubku priemeru 40 mm s gumovým tesnením na jednej strane (pri výrobe odpadu sa nelepí, iba zasúva), predlžovaciu spojku a dve upchávky - koncovky.

privlace

privlace

privlace

V mieste naznačenom čiernou fixkou odstránim koniec s tesnením, ako na trubke, tak aj na predlžovacom diele.

Po úprave:

privlace

Potom vyplním konce molitanom alebo inou mäkkou hmotou.

privlace

Potom konce vlepím nahriatím teplovzdušnou pištoľou alebo nad sporákom do dielov. Jeden do rozšírenej časti trubky, a druhý do upraveného predlžováku.

privlace

No a tubus je hotový. Samozrejme, po skúsenostiach doporučujem pri odchode od vody rozobrať udicu, aby nevznikali pnutia od silonu, hlavne na jemné špičky. Jemné palice ukladám do tubusu aj s plátenným obalom dodaným výrobcom, aby špička nekmitala a nerozbili sa očká o tubus pri kmitaní počas jazdy.

Na záver je dobré vyrobiť na tubus poťah z plátna alebo z inej, najlepšie nepremokavej tkaniny (používanej napr. pri výrobe turistických batohov). Uplatní sa aj praktické ucho, ktoré oceníte pri prenášaní tubusu.

privlace

privlace

Ladislav Zsilka

Copyright (c) Klub prívlače 2005 - 2010
Použitie príspevkov a fotografií je možné len so súhlasom autora!

webdesign: ...::: dveBe :::... (2005)