Články

Informácie o našej činnosti

Recenzie kníh

privlace

Predvianočný čas je obdobím, kedy sa na trhu objaví vždy väčšie množstvo nových kníh aj pre rybárov. Nie inak tomu bolo aj na sklonku tohto roku. Tento rok bol pomerne s knihami štedrý aj pre priaznivcov prívlače a tak sa objavili hneď dve diela zamerané práve na tento spôsob lovu... (čítajte ďalej)

 

Boleň - strieborný démon našich riek

privlace

Ryba zaloví raz tu a o chvíľku zase ide. Čo je to za rybu? Strieborný démon, pirát, či rytier riek. To je niekoľko pomenovaní boleňa dravého. Boleň dravý (Aspius aspius) je pre mnohých rybárov neuloviteľné synonymum krásnej, nesmierne rýchlej a nevyspytateľnej, jedinej dravej kaprovitej ryby žijúcej v našich vodách... (čítajte ďalej)

 

Novinky na trhu - navijáky Shimano 2007

privlace

Keď v roku 1921 Shozaburo Shimano vyslovil vetu "Ja som ten, kto urobí zo Shimana najlepšie výrobky v Kansai, potom najlepšie v Japonsku a nakoniec najlepšie na svete" netušil, že nebude ďaleko od pravdy. Aj keď možno výrobky Shimano nie sú najlepšie na svete, k jedným z najlepších rozhodne patria... (čítajte ďalej)

 

Osička

privlace

Posledné lúče slnka pozlacujú krajinu. Tá je už sfarbená jesennými farbami. Kvitnú už len posledné kvety a dozrieva ovocie. Včely sa snažia získať zásoby pred dlhou zimou a osy hodujú na zvyškoch ovocia. Peľom obťažkaná včela sa snaží vrátiť do úľa. Už len preletieť cez riečku. Ale náklad je príliš ťažký... (čítajte ďalej)

 

Dedinky - moja srdcovka

privlace

Predčasom ste si mali možnosť prečítať moje vyznanie k čarokrásnej prírode Slovenského Raja, ktorá obklopuje svojim náručím moju obľúbenú sympatickú dedinku Dedinky. Porozprával som aj o prvých skúsenostiach z lovu pstruhov na Palcmanskej Maši. Sľúbil som tiež, že vás budem informovať o ďalších skúsenostiach z lovu na tejto vodnej nádrži... (čítajte ďalej)

 

Majstrovstvá sveta v love rýb na prívlač 2006 – Portugalsko

privlace

Portugalsko. Pomerne malá hornatá krajina na Pyrenejskom polostrove s asi 10 mil. obyvateľov poriadala v termíne od 9.9.2006 do 17.9.2006 tohtoročné Majstrovstvá sveta v love rýb. Na slávnostnom nástupe na štadióne Vasco de Gama v Lisabone sa stretli najlepší rybári z celého sveta... (čítajte ďalej)

 

Seriál o ultraľahkej prívlači - úvod

privlace

Čas plynie ako voda v rieke. Nad týmto príslovím sa pozastavil azda každý rybár pri zistení, že čas ktorý si vyhradil na lov, je vždy kratší, ako by si prial. Rybárovho času však azda nidy nie je dosť, preto sa každý snaží prežiť tú chvíľku venovanú lovu čo najefektívnejšie... (čítajte ďalej)

 

Rozlúčka so sezónou 2006

privlace

Dovoľujeme si Vás všetkých upozorniť a srdečne pozvať na rozlúčkovú akciu s rybárskou sezónou 2006, ktorá sa uskutoční v dňoch 10. - 11.11.2006 (piatok - sobota) na jazere Striebornica za obcou Moravany nad Váhom (cca 4 km od Piešťan)... (čítajte ďalej)

 

Bodovanie úlovkov v lige a problémy s ním

privlace

Nedá mi ešte nereagovať na dikusiu, ktorá prebehla tu a aj na fóre ryby.sk k lige. Ja si nemyslím, že našim problémom sú marmyšky a pod., ale systém bodovania rýb, ktorý zvádza niektorých k tomu, aby používali také nástrahy, aké sa používajú (goldheady, lov podobný krátkej nymfe, trojháčiky letované z plavačkových 26-tiek jednohákov)... (čítajte ďalej)

 

Gumenné nástrahy Berkley - nymfy

privlace

Dnes sa pozrieme bližšie na nástrahu, ktorá už je nejaký rok na trhu, no svojou účinnosťou sa rýchlo dokázala presadiť a dostať sa do povedomia rybárov. Jej účinnosť spočíva okrem klasickej výhody gumenných nástrah, ktorou je možnosť extrémne pomalého priťahovania, aj v netypickom spracovaní a vyhotovení... (čítajte ďalej)

 

Za pstruhmi na Mašu - 3. časť

privlace

V druhej časti môjho rozprávania o Palcmanskej Maši som vám popísal zážitky a skúsenosti z lovu pstruhov pri mojej prvej nášteve tohto revíru. Pomerne podrobne som popísal techniku lovu, ktorú sme tu s priateľom použili, ako aj jednotlivé úseky nádrže aj s prítokom Hnilca... (čítajte ďalej)

 

Na pstruhy s páperovcami

privlace

Pstruhová sezóna dráždi naše mysle a núti nás k zamysleniu nad taktikou, ale hlavne nástrahami. Malí nasadení pstružíci sa budú klasicky najviac zaujímať o rotačky všetkých veľkostí a farieb. Čo však mnohým nedá spať sú trofejné kusy v hlbokých miestach pod splavmi, alebo dobre ukrytí pod vymletými brehmi v spleti koreňov... (čítajte ďalej)

 

Na dravce prívlačou - 5. časť (Ostatná výbava)

privlace

Vlasce, spletané šnúry - na menšie a stredne veľké dravce doporučujem voliť veľkosť vlascov 0,14 - 0,21 mm (ostrieže, jalce, pstruhy), na väčšie dravce (zubáče, šťuky, sumce) 0,21 - 0,27 mm. Pre súťažný lov používam často jemnejšiu zostavu ako pri bežnej prívlači a vlasce 0,10 - 0,14 mm. Výber toho najoptimálnejšieho vlasca na konkrétnu prívlač nie je jednoduchý, no treba mu venovať najmenej toľko pozornosti ako pri výbere prútov či navijakov... (čítajte ďalej)

 

Lov ako hra (alebo lov na plytčinách)

privlace

Túlanie sa okolo zarastených brehov bolo vždy mojou doménou. Priblíženie sa k vode so všetkou opatrnosťou a následné pozorovanie rýb v pobrežných partiách dvíha adrenalín skoro toľko, ako samotný lov. V týchto chvíľach nesmie nič narušiť kľud. Nesmie dôjsť k jedinému prasknutiu vetvičky alebo prudkému pohybu, ktorý by v momente zmenil idylku pod hladinou na bleskurýchly únik rýb do bezpečia hlbočiny... (čítajte ďalej)

 

Čierna marmyška - 3. časť

privlace

Pokiaľ si ryby nevyplašíme hneď pri príchode k vode a vidíme ich stále vo vode, je najvyšší čas sa usadiť a začať loviť. Najskôr prechytám bezprostredný okraj vody pri brehu pod nohami a potom postupne prelovím celé okolie všetkými smermi, až pokiaľ sa mi darí dohodiť s ľahkou nástrahou. Po nahodení nechávam marmyšku určitý čas klesať, podľa toho, či chcem preloviť dno, alebo sa pokúšam o jalca v stĺpci... (čítajte ďalej)

 

Za pstruhmi na Mašu - 2. časť (Prvý lov)

privlace

V prvej časti môjho rozprávania o Palcmanskej Maši som vám popísal zážitky z mojej prvej cesty za pstruhmi. Porozprával som vám, ako som bol fascinovaný z okolitej prekrásnej prírody, kraja pod Kráľovou hoľou a v neposlednom rade aj o pristavení sa pri prameni "mojej rieky" - Hrona. Odvtedy som tento nadherný revír naštívil dvakrát (pred dvoma rokmi mi spravilo "škrt cez rozpočet" počasie) a tohto roku sa tam chystám zase. Zážitkov pribudlo neúrekom... (čítajte ďalej)

 

Recenzia knihy "Jak na sumce"

privlace

V týchto dňoch sa na pulty kníhkupectiev a vybraných rybárskych predajní dostáva nová kniha od slovenských autorov Juraja Mrázika a Petra Košičára. Táto útla knižka, ktorú vydalo české vydavateľstvo Víkend, poteší predovšetkým lovcov našej najväčšej dravej ryby - sumca. Kniha sprostredkúva mnohoročné skúsenosti jedného z našich najznámejších lovcov sumcov Jura Mrázika. Ten venoval mnoho času a úsilia lovu tejto ryby a tak jeho skúsenosti... (čítajte ďalej)

 

Na rybách v Laponsku.

privlace

Moje pracovné povinnosti ma tento rok na prelome marca a apríla zaviali do Fínska a Švédska, kde som mal možnosť zoznámiť sa s tunajším životom a samozrejme mi nedalo, aby som si nevyskúšal aj rybačku v tunajších vodách. Keďže zo Slovenska do Fínska neletí priama linka, letel som z Viedne do Helsínk a odtiaľ potom do Kemi. Nachádzal som sa na severe Botnického zálivu na hraniciach medzi Fínskom a Švédskom, len pár kilometrov od polárneho kruhu v Laponsku... (čítajte ďalej)

 

Čierna marmyška - 2. časť.

privlace

Medzi rybármi je marmyška známa ako nástraha vhodná na lov mnohých druhov rýb a to hlavne dravých. Ja by som to ešte trochu upresnil, pretože marmyškou sa dajú uloviť prakticky všetky druhy rýb žijúcich u nás. Taktiež je marmyška známa z krajín svojho pôvodu ako nástraha určená predovšetkým na lov pod ľadom. Ani toto nemusí byť úplne pravda, pretože sa dá plne využiť aj pri klasickom vláčení... (čítajte ďalej)

 

Na dravce prívlačou - 4. časť (Nástrahy)

privlace

Umelých nástrah, ktoré ponúkajú špecializované rybárske predajne, je viacero druhov od rôznych (hlavne európskych) výrobcov. Niekto preferuje lov blyskáčom, niekto voblerom, či twistrom. Je to individuálne, záleží to od rôznych faktorov, ale hlavne od špecifických vlastností konkrétneho revíru, ktorý druh dravca a v ročnom období chceme loviť. Ak chceme vláčiť rybky, odporúčam ich... (čítajte ďalej)

 

Striebornica Spinning Cup 2006

privlace

Moji prívlačkoví priatelia Robo a Julo prišli koncom minulého roku za mnou, či nemám záujem vstúpiť do ligového družstva prívlačkárov MsO SRZ Levice - Albastar ako prvý junior. Prívlač je môj najpreferovanejší spôsob lovu a ako som už uviedol v mojich predchádzajúcich článkoch Slovenského Rybára, mám síce len šestnásť rokov, ale už som kľučkou navijáku niečo potočil... (čítajte ďalej)

 

Čierna marmyška - 1. časť

privlace

Niekedy mám pocit, že tie "nezmysly", ktoré na nás pravidelne chrlí trh s umelými nástrahami snáď už ani nie sú určené pre ryby. Prívesky, strapce, pozlátka, blikátka, nástrahy spájané do kombinácie s inými mi už koľkokrát pripadajú skôr úspešnejšie na lov rybárov, resp. ich peňaženiek, ako na lov rýb... (čítajte ďalej)

 

Za pstruhmi na Mašu - 1. časť (Cesta)

privlace

Pred 4 rokmi mi ponúkol jeden z priateľov mojej rybárskej partie, či by som s ním nešiel v septembri na pstruhy na Palcmanskú Mašu. Priznám sa, nevedel som sa hneď zorientovať, kde to je a pstruha som videl akurát tak mrazeného v obchode alebo preparovaného na rybárskych výstavách... (čítajte ďalej)

 

Na dravce prívlačou - 3. časť (Výbava - prúty, navijaky)

privlace

Prút - pred mnohými rokmi som začal ako väčšina športových rybárov vláčiť (vtedy sa tomu hovorilo blinkrovanie) dvojdielnymi laminátovými, bambusovými či duralovými prútmi a neskôr prvými laminátovými teleskopmi. Rybárov bolo v tom čase nepomerne menej, v riekach a jazerách relatívne viac rýb a... (čítajte ďalej)

 

Rybárske výstavy 2006

privlace

Začiatok jari je každoročne časom rybárskych výstav. Pred blížiacou sa sezónou je to ideálny čas nielen pre obchodníkov, aby predstavili, čo je v ich sortimente nového, ale aj pre samotných rybárov, aby si doplnili svoju výbavu o nejakú tú "drobnosť". Tento rok sa súbežne konali výstavy "Rybaření 2006" v Brne a "Rybárstvo 2006" v Bratislave... (čítajte ďalej)

 

Novinky na trhu (prúty Dragon - Team Dragon)

privlace

Po kratšej odmlke sa dnes opäť pozrieme na novinky z oblasti rybárskeho náčinia a potrieb pre rybárov. Konkrétne to budú prúty poľskej firmy Dragon a na ich sériu Team Dragon. Nejedná sa úplne o horúcu novinku, pretože prúty tejto série sú na trhu už niekoľko sezón, ale novým je pomerne veľké rozšírenie ponuky o... (čítajte ďalej)

 

Tip na ryby - Ukrajina (2. časť)

privlace

Rieky Ukrajiny v Karpatoch sú krásne - s minimom zásahov človeka, bez regulácie, dno prevažne štrkové, príp. s veľkými bridlicovými blokmi v niektorých z nich. Nikde ani živáčka. Doslova rozprávka priamo za našimi dverami. Sú oblasti, kde sa dá nájsť úsek rieky, kde... (čítajte ďalej)

 

Na dravce prívlačou - 2. časť

privlace

Ak lovím voblerom a chcem ho dohodiť do väčších vzdialeností s predpokladaným výskytom dravcov, musím švihnúť prútom väčšou razanciou ako u ostatných nástrah (napr. u jigov), nakoľko je pomerne ľahký voči ostatným nástrahám a prekážkou môže byť aj protivietor. Ak lovím... (čítajte ďalej)

 

Tip na ryby - Ukrajina (1. časť)

privlace

V posledných rokoch čoraz viac a viac rybárov cestuje za rybami nielen po revíroch Slovenska, ale rybárske výpravy sa poriadajú aj za hranice našej vlasti. Krajiny ako Španielsko, Nórsko, Taliansko a Maďarsko už dávno nie sú pre našich rybárov veľkou neznámou a každoročne sa tam vydáva množstvo z nás splniť si svoj sen o životnej rybe... (čítajte ďalej)

 

Lov sumcov na prívlač - 3.časť

privlace

Miesta, kde najčastejšie chytávam sumcov, neoplývajú dostatkom prirodzených úkrytov. Je to zregulovaný úsek rieky s pomerne rovným a jednotvárnym dnom, bez výraznejšej zmeny hĺbky. Tá tu dosahuje priemerne 3 - 4 metre. Na niektorých miestach však na krátkom úseku výraznejšie klesá a práve na tieto miesta sa zameriavam... (čítajte ďalej)

 

Na dravce prívlačou - 1. časť

privlace

O vláčení sa popísalo a určite ešte popíše mnoho článkov. Sú to väčšinou súhrny skúseností špecialistov lovu na prívlač pstruhov, sumcov, šťúk, zubáčov, boleňov či hlavátok. Ja sa nešpecializujem vyložene na lov niektorého z týchto druhov, aj keď trochu preferujem zubáča a šťuku, no predčasom mi učaroval aj lov pstruhov... (čítajte ďalej)

 

Chutí pstruhom guma?

privlace

Jarné prebúdzanie sa prírody sa v radoch priaznivcov prívlače nesie v znamení začiatku pstruhovej sezóny. Tá je už momentálne v plnom prúde a pre tých, ktorí sa k svojmu obľúbenému potoku či rieke nedostali v prvých týždňoch, to znamená vyriešiť jeden problém. Lovci, ktorí prešli všetky sľubné miesta, už stihli "vyškoliť" väčšinu pstružnej populácie a tá začína byť .... (čítajte ďalej)

 

Salmo cup 2005

privlace

Dňa 22.10.2005 sa uskutočnil na Tovačovských jazerách pri Přerove v Českej republike prvý ročník pretekov v prívlači - Salmo Cup. Usporiadaním akcie sa zhostila firma Mavep, ktorá je výhradným dovozcom woblerov značky Salmo v Českej republike. Do Tovačova zavítal aj majiteľ firmy Salmo pán Piotr Piskorski, ktorý predstavil ... (čítajte ďalej)

 

Novinky na trhu v praxi

privlace

Rybársky trh každoročne chrlí nepreberné množstvo nových umelých nástrah. Niekedy sú tieto novinky vydarenejšie, niekedy nie príliš. V poslednej dobe sa aj napriek bombastickým reklamám o úspešnosti niektorých nových umelých nástrah zväčša nejednalo o nič prevratné. Túto medzeru však majú šancu vyplniť nástrahy, ktoré sa na sklonku tohto roku objavili na pultoch predajní... (čítajte ďalej)

 

Pour Féliciter 2006

privlace

Vážení členovia a priatelia Klubu prívlače, nadišiel nám čas vianočný, po ňom koniec roka a preto mi dovoľte malé poohliadnutie za rokom odchádzajúcim. V roku 2005 sa nám podarilo na pôde SRZ vytvoriť novú súťažnú disciplínu LRU - prívlač, ktorej prvý ročník máme úspešne za sebou.... (čítajte ďalej)

 

Lov sumcov na prívlač - 2.časť

privlace

Pri výbere nástrah sa riadim hlavne hĺbkou vody, ktorá je na lovisku a vzdialenosťou, na ktorú je potrebné nahadzovať. Nakoľko je sumec ryba, ktorá sa väčšinou zdržiava na dne alebo v jeho blízkosti, používam hlavne potápivé voblery. Dobrými a spoľahlivými nástrahami pri love sumcov, ktoré málokedy sklamú, sú... (čítajte ďalej)

 

Lov sumcov - zaujímavosti, úkryty ...

privlace

Tento krátky príspevok môžete brať ako voľné pokračovanie na predchádzajúci článok o love sumcov (1. časť). V ňom som spomínal miesta výskytu tejto ryby. Jedna vec je však o tejto veci teoretizovať a domnievať sa, čo asi sumcom môže najviac vyhovovať a druhá vec je vidieť to na vlastné oči... (čítajte ďalej)

 

Fotopríbeh - Boleň

privlace

V období, kedy bol u nás tento rok vypustený Váh a nebolo možné loviť na našom revíri, nám neostávalo nič iné, ako skúšať nové miesta, prípadne tie, kde sa pozrieme len raz za čas. Tak to bolo aj tú sobotu, kedy sme sa rozhodli ísť po dlhšom čase pozrieť na Nosický kanál na miesto, kde Váh vytvára veľkú zátoku... (čítajte ďalej)

 

Rozlúčka so sezónou 2005

privlace

Dovoľujeme si Vás všetkých upozorniť a srdečne pozvať na rozlúčkovú akciu s rybárskou sezónou 2005, ktorá sa uskutoční v dňoch 25. - 27.11.2005 (piatok - nedeľa) v Gabčíkove na Dunaji a okolitých ramenách... (čítajte ďalej)

 

Lov sumcov na prívlač - 1.časť

privlace

Sumec je najväčšou rybou žijúcou u nás. Jeho ulovenie je cieľom a túžbou mnohých rybárov. No nie každému sa tento sen splní. Jeho úlovky nikdy nepatria k príliš častým a bežným a tak aj úlovok metrového kusu zaručuje svojmu premožiteľovi úspech a obdiv v očiach rybárskej i nerybárskej verejnosti. (čítajte ďalej)

 

Medzinárodné majstrovstvá ČR v prívlači 2005 (originálna verzia)

privlace

V dňoch 8. - 9.10.2005 sa v českej Jaroměři na rieke Labe uskutočnili majstrovstvá ČR v prívlači. Po prvýkrát sa toto podujatie uskutočnilo ako medzinárodná súťaž. Pozvanie naň obdržali aj dve slovenské družstvá, ktoré boli poskladané z reprezentantov Slovenska v LRU ... (čítajte ďalej)

 

Potočák

privlace

Je dusné augustové popoludnie. Po krátkom telefonáte kamarátovi padá rozhodnutie ísť prechytať pomerne plytký prúdnatý úsek Váhu. Na brehu nás potešil pohľad na mierne prikalenú vodu. Miesto, ktoré nás okamžite upútalo, bol do vody spadnutý strom pri protiľahlom brehu. Hĺbka vody sa v týchto úsekoch pohybuje okolo metra a tak bolo nutné sa priblížiť k lovisku v čo najväčšej tichosti. Prístup k vode je dosť namáhavý, pretože lovisko je zarastené a miesto, odkiaľ sa ... (čítajte ďalej)

 

Vyhodnotenie dotazníkov k prívlačovej lige

privlace

Na základe Vašich odpovedí z dotazníkov, ktoré sme vypĺňali na poslednom ligovom kole na Čiernej vode pri Senci, Vám prinášame informácie o názoroch na najhorúcejšie témy na práve skončený 1. ročník súťaže LRU - prívlač. Vyhodnocovali sme 21 vrátených a vyplnených dotazníkov, čo je pomerne slušný počet, nakoľko väčšina z Vás odovzdala jeden dotazník spoločne za celé družstvo. Vaše názory a pripomienky sa budú snažiť členovia komisie LRU - prívlač zapracovať pri úprave pravidiel pre rok 2006. Takže aké boli Vaše názory na jednotlivé otázky? (čítajte ďalej)

 

Rybí poter

privlace

Mnoho prívlačiarov si jarný čas čakania na prívlačovú sezónu na mimopstruhových vodách kráti plavačkárením, feedrovaním alebo klasickým lovom na ťažko. Pri týchto, skôr pokojnejších spôsoboch lovu, sa dá v pokoji pozorovať dianie vo vode a okolo nej. Jarné mesiace sú obdobím trenia a následného vývoja plôdika väčšiny rýb. A práve rybí poter je výrazným dráždidlom a hlavnou potravou po zime sa zotavujúcich dravcov... (čítajte ďalej)

 

Tak už ligujeme

privlace

Začiatky ligy neboli ľahké tak ako snáď u všetkého novovznikajúceho. Na začiatku bolo deväť fanatických nadšencov do prívlače, ktorý sa vo februári minulého roku rozhodli založiť prívlačovú ligu na Slovensku. Okrem obrovského potenciálu vôle sme pri rozbehu našej ligy vlastnili aj vedomosti o českej lige ako nám asi najbližšieho a najpodobnejšieho regiónu... (čítajte ďalej)

 

Boleň

privlace

Prudký úder do nástrahy, gejzír vody nad hladinou, v tej istej chvíli prudko ohnutý prút a bzučiaca cievka navijaku. To všetko sú znaky nekompromisného útoku boleňa. Toto všetko samozrejme v jednom okamžiku, takže pri krátkej nepozornosti je rybár niekedy rád, že ešte drží prút v ruke. Tieto nervy drásajúce zábery robia z boleňa jednu z najatraktívnejších rýb lovených prívlačou. Napriek tomu... (čítajte ďalej)

 

Netradičné metódy lovu prívlačou II. - Marmyšky (2. časť)

privlace

S príchodom zimy sa voda riek a jazier prirodzene vyčistí. Menej slnečného svetla a nízka teplota bránia množeniu rias a planktónu. Ľad pokrývajúci stojaté vody navyše bráni vetru, aby premiešal vodnú masu a tým zvíril dno. V tak čistej vode je naozaj veľmi ťažké prinútiť rybu k záberu. Ak sa vám však ani pri nízkych teplotách nelení vyjsť z pohodlia vlastného domova, podarí sa vám nájsť, alebo máte vo svojom okolí revír s rozmrznutou hladinou a máte po ruke tú správnu zimnú nástrahu, ktorou marmyška bezpochyby je, verte, že o zábavu máte postarané a aspoň trochu zahrejete svoje prívlačiarske srdce. (čítajte ďalej)

 

Netradičné metódy lovu prívlačou II. - Marmyšky (1. časť)

privlace

Marmyšky nie sú žiadnou novinkou, len sa na ne akosi medzi rybármi zabúda. Najmä u našich českých susedov sa tieto nástrahy už dlhé roky tešia veľkej obľube. To, prečo s také populárne najmä u priaznivcov UL (ultraľahkej) prívlače zimného lovu na "dierkach" (lov cez otvor v ľade), som si overil tento rok. (čítajte ďalej)

 

RH - červená hlava

privlace

Každý rybár loviaci ryby prívlačou má svoju obľúbenú nástrahu, na ktorú nedá dopustiť. Pre niekoho to je rotačka, pre iného twister alebo vobler. Obľuba tejto nástrahy stúpa úmerne s počtom na ňu ulovených rýb. Strata takejto nástrahy obvykle znamená pohromu, najmä keď ďalší úspešný kus už nevlastníte. Vtedy často použijete rovnakú nástrahu, ale vo farbe, ktorú by ste si za normálnych okolností nikdy nekúpili a zistíte, že mnohokrát funguje ešte lepšie. (čítajte ďalej)

 

Majstrovstvá sveta v prívlači 2005 - Portugalsko

privlace

Slovensko siedme z celkovo desiatich účastníkov na tohtoročných majstrovstvách sveta v love dravých rýb prívlačou na umelé nástrahy z brehu. Takto by asi znel oficiálny titulok ak by som chcel popísať výstižne a krátko účinkovanie nášho prvého riadneho reprezentáčného výberu v prívlači na tohtoročných MS v Portugalsku. Je to dobrý výsledok, alebo nie? Má Slovensko na svetovú špičku? Vieme nasmerovať prípravu na slovenskej športovo - prívlačovej scéne na prienik do svetovej špičky? (čítajte ďalej)

 

Netradičné metódy lovu prívlačou

privlace

DROP - SHOTTING je u nás neznámou a pokiaľ viem, takmer nepoužívanou metódou lovu dravcov na umelé nástrahy. Drop - shotting (čítaj drop-šoting) niekedy tiež nazývaný "down-shot" alebo "under-shot" má svoj pôvod v Japonsku, odkiaľ bol "importovaný" do západnej Európy, ale najmä do USA, kde zažíva svoj rozmach a kde som sa s ním pred 2 rokmi stretol a začal sa ním zaoberať. Ale k veci - čo to vlastne drop-shotting je?(čítajte ďalej)

 

Prívlačová liga 2005

privlace

Dňa 2.4.2005 členovia Rady SRZ odhlasovali na svojom zasadnutí, že vzniká pod oddelením športovej činnosti nová športová disciplína - LRU prívlač. (čítajte ďalej)

 

Prívlačová liga dostala zelenú

privlace

Prívlač je jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich odvetví športového rybolovu u nás v posledných rokoch. K jej čoraz rastúcej popularite medzi širokou rybárskou verejnosťou prispieva, že je to spolu s muškárením aktívny spôsob lovu založený na neustálom vyhľadávaní rýb a samotnej atraktivite lovených druhov - dravcov. (čítajte ďalej)

 

----  NAJNOVŠIE ČLÁNKY  ----
----  ČLÁNKY 2010 - 2009  ----
----  ČLÁNKY 2008 - 2007  ----
Copyright (c) Klub prívlače 2005 - 2010
Použitie príspevkov a fotografií je možné len so súhlasom autora!

webdesign: ...::: dveBe :::... (2005)